17 kwietnia 2024

Jakie polskie pałace i zamki warto zobaczyć?

Pałace i zamki to jedne z ciekawszych obiektów architektonicznych, które przyciągają rzesze turystów. W Polsce znajduje się ich całkiem sporo, choć nie wszystkie przetrwały liczne wojny, które przetaczały się przez nasz kraj na przestrzeni wieków.

Poniżej zaprezentowano kilka miejsc, które mimo upływu czasu przyciągają uwagę atrakcyjnym wyglądem i ciekawą historią.

Pałac w Korczewie

Jednym z ciekawych, godnych obejrzenia pałaców znajdujących się na terenie naszego kraju jest ten w Korczewie. Swój coraz lepszy wygląd zawdzięcza rodzinie Ostrowskich-Harris, która przywraca mu świetność już od trzech dekad.

Historia tego pięknego zabytku sięga lat 30 XVIII wieku. Pałac jest otoczony przepięknym parkiem, w którym możemy podziwiać stare okazy rozmaitych gatunków drzew. Więcej o Pałacu w Korczewie przeczytasz w portalu sokołow24.pl, w artykule pod tym odnośnikiem: https://www.sokolow24.pl/palac-w-korczewie-niezwykla-atrakcja-rzut-beretem-od-sokolowa-podlaskiego/.

Zamek w Łańcucie

Jeżeli marzą nam się odwiedziny w zamku, którego wnętrza zachowały się w naprawdę dobrym stanie, zdecydujmy się na odwiedziny w Łańcucie. Ten wyjątkowy pałac każdego dnia jest zwiedzany przez rzesze zagranicznych i polskich turystów.

Przepięknie prezentuje się zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. Wspaniałe meble oraz liczne dzieła sztuki, którymi przyozdobione są ściany wzbudzają w odwiedzających naprawdę ogromny zachwyt. Historię obiektu można poznać dzięki przewodnikom, którzy z przejęciem opowiadają turystom o losach zamieszkujących pałac rodów.

A może pałac w Nieborowie?

Kolejnym godnym odwiedzenia pałacem jest bez wątpienia ten znajdujący się w Nieborowie. Ta barokowa perła architektury została zaprojektowana przez Tylmana z Gameren.

Od XVIII do połowy XX wieku pałac należał do rodziny Radziwiłłów. Po zakończeniu II wojny światowej powstał tam oddział Muzeum Narodowego w Warszawie. Podziwiać możemy nie tylko sam pałac, ale również park, który rozciąga się wokół. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się on w miesiącach letnich.