25 maja 2024

Jak tanio przenocować podczas pobytu w innym mieście?

Często zdarza się, że musimy na krótko wyjechać do innego dużego miasta. Najczęściej udajemy się tam w sprawach biznesowych, jedziemy na szkolenie, kurs albo mamy zabieg medyczny. Zdarza się też tak, że chcemy pojechać na przykład typowo turystycznie do Warszawy, Krakowa czy Wrocławia. Nie brakuje też sytuacji gdy jedziemy do pobliskiego dużego miasta celem wykonania pracy dorywczej, która na przykład trwa 3 lub 4 dni. We wszystkich tych sytuacjach będzie nam potrzebny tani i bezpieczny nocleg. Odpowiedzią na takie potrzeby jest hostel.


Czym jest hostel?


Hostele to tanie obiekty hotelowe, które z reguły mają bardzo dobrą lokalizację w centrach dużych miast i przewidują miejsca przede wszystkim w pokojach wieloosobowych. Niektóre z nich mają jednocześnie także kilka pokoi dwuosobowych a nawet jednoosobowych. Generalnie jednak założeniem hosteli jest przyjmowanie gości, którzy są lokowani w wieloosobowych pokojach. Pokoje te najczęściej dzielone są na męskie i żeńskie i występują w nich łóżka piętrowe. Charakterystyczne jest więc to, że w pokojach meldowane one są osoby sobie obce, pochodzące z różnych miejscowości i środowisk. Oprócz tego w hostelach są wspólne łazienki i samoobsługowa kuchnia a także salon telewizyjny, bagażownia lub skrytki. Obiekty te po części przypominają znane z dawnych lat schroniska młodzieżowe, gdzie również były lokowane grupy zorganizowane. W większości z nich goście mogą wejść tylko w określonych godzinach. Oznacza to, że nie można wrócić na przykład w środku nocy.


Co jeszcze warto wiedzieć o hostelach?


Hostele pomimo niskich cen oferują bardzo dobry standard. Większość tych obiektów została zbudowana w ostatnich latach albo została wyremontowana i nowocześnie wyposażona. Nocleg w takich miejscach można znaleźć już za około 40 zł od osoby. Jeśli chcemy jednak skorzystać z miejsca w pokoju dwuosobowym na przykład z łazienką, to będziemy musieli zapłacić już od 100 zł wzwyż. Miejsca w hostelach trzeba oczywiście rezerwować wcześniej. Wiele z nich ma już elektroniczny system rezerwacji, dzięki czemu miejsce można zarezerwować przez Internet. Aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat danego hostelu warto wejść na jego profil społecznościowy. W Google można też sprawdzić opinie jakimi cieszy się dany hostel.
Hostele to obiekty, które bardzo dobrze Sprawdzają się podczas krótkich weekendowych pobytów w dużym mieście. Będą one też bardzo dobrym wyjściem dla osób, którym zależy na niskich kosztach albo potrzebują w dzień gdzieś zostawić swoje bagaże, by udać się na zwiedzanie miasta. W hostelach będą bardzo dobrze czuły się osoby, które są towarzyskie i lubią poznawać innych przedstawicieli różnych kultur.