23 czerwca 2024

Co interesującego czeka cię na szlaku Piastowskim?

Szlaki krajoznawcze, z których mogą korzystać polscy turyści, przybierają różne formy. Nie brak wśród nich tras nastawionych na poznawanie konkretnej grupy zabytków, nie brak i takich, które koncentrują się na wybranych wydarzeniach historycznych lub na określonych postaciach. Jedną z ciekawszych tras stworzonych z myślą o miłośnikach historii, jest Szlak Piastowski.

Czym wyróżnia się ta trasa turystyczna? Jakie atrakcje czekają na tych, którzy postawią na wędrówkę śladami pierwszych Piastów?

Wycieczki Szlakiem Piastowskim są rewelacyjną propozycją dla wszystkich tych osób, które chcą odwiedzić miejsca związane z początkami polskiej państwowości. Wśród licznych miejscowości, przez które przebiega ta trasa turystyczna, znajduje się Trzemeszno z bazyliką Najświętszej Marii Panny oraz Strzelno, będące wyjątkowo ważnym miejscem dla wszystkich miłośników sztuki romańskiej.

Ważną atrakcją na tym szlaku jest też Biskupin, znany z jednego z najsłynniejszych rezerwatów archeologicznych istniejących na terenie Europy Środkowej, atrakcji nie brakuje też w rejonie Ostrowa Lednickiego. Szlak Piastowski prowadzi też do Kruszwicy – pięknej miejscowości nad Jeziorem Gopło, mogącej się pochwalić Mysią Wieżą oraz romańską kolegiatą z XII wieku. Wycieczki Szlakiem Piastowskim są jednocześnie idealną propozycją dla wszystkich tych osób, które chcą zwiedzić tak ważne miasta, jak Gniezno czy Poznań.

Na ich terenie nudzić się nie można, a czekające tu zabytki mogą na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie. Artykuł o interesującym zabytku, ze wspomnianego wcześniej Gniezna, przeczytasz tutaj: Katedra Gnieźnieńska. Szlak Piastowski to ciekawa trasa turystyczna, urzekająca zarówno ciekawą historią, jak i licznymi perełkami dawnej architektury.

Większość miejscowości, przez które przebiega ów szlak, może się pochwalić malowniczą okolicą oraz dobrym zagospodarowaniem, zatem tanie noclegi na tym szlaku znajdziemy bez większych problemów. A że każdy dzień spędzony na Szlaku Piastowskim może się okazać wspaniałą przygodą i rewelacyjną lekcją historii, chętnych na jego pokonanie nie brakuje.