25 maja 2024
warszawa

Warszawska starówka: co warto zobaczyć?

Wycieczki po polskiej stolicy mogą się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą. Co warto zobaczyć w ich trakcie? Jakimi skarbami może nas tutaj zaskoczyć Warszawa?

Stare Miasto to liczne atrakcje i ciekawe budowle, obok których nie można przejść obojętnie. W panoramie warszawskiej starówki rolę bardzo ważną odgrywa Zamek Królewski, który w latach 30-tych XVII wieku zyskał swą najbardziej charakterystyczną ozdobę – Wieżę Władysławowską. Wiele uroku na też rozciągający się przez tą budowlą Plac Zamkowy, ozdobiony słynną kolumną Zygmunta III Wazy. To najstarszy świecki pomnik w Polsce, którego odsłonięcie wywołało wiele kontrowersji.

W gronie zabytków sakralnych, z którymi można się spotkać podczas spacerów po Starym Mieście, wyróżnia się katedra św. Jana. Jej potężna fasada zachwyca, podobnie jak podziemia, w których można ujrzeć groby wielu zasłużonych dla Polski postaci. Kusi też wczesnobarokowe Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy, w którym znajduje się otoczony silnym kultem obraz. Obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po warszawskiej starówce jest też Rynek Starego Miasta. Można przy nim ujrzeć wiele pięknych kamienic, których kolorowe elewacje cieszą oczy gości z całego świata. Kamienica pod Lwem, kamienica Wójtowska – to tylko wybrane budowle, którym warto się w tym miejscu uważniej przyjrzeć.

Więcej atrakcji z Warszawy znajdziesz na https://wawa.pl.

Na dokładne zapoznanie się z wszystkimi atrakcjami Starego Miasta warto przeznaczyć kilka dni. Fakt, że Warszawa może się pochwalić doskonale rozwiniętą infrastrukturą z pewnością ułatwi nam zaplanowanie dłuższego pobytu na jej terenie. W mieście tym tanie noclegi znajdziemy bez problemu, dzięki czemu będziemy mogli więcej czasu przeznaczyć na poznawanie historii tego miasta oraz zwiedzanie tych obiektów, które najpiękniej o niej przypominają.